2002-10-26 - Targi rowerowe - Katowice

 To co się dzieje z branżą rowerową ogólnie przypomina tonący okręt. Tym razem wielu dużych wystawców odpuściło sobie udział w tej imprezie. Zbrakło m. in. Shimano, Gianta i kilku innych dużych dystrybutorów części i rowerów. Do oglądania więc za wiele nie było.

Swoiste kuriozum - stoisko roweru poziomego napędzanego jakimś nowoczesnym systemem zastrzeżonym kilkoma patentami. Ciekawe było to, że na stoisku tego roweru nie było, a to co było zaprezentowane na zdjęciach było hm..... jakby to powiedzieć... mało zachęcające. Głównie chodzi mi tutaj o niechlujnie wykonaną obudowę która zapewne ma za zadania ukrywanie tych "patentów" ;)
Rower składany Merida na kołach 16''. Zaintrygowała mnie ta konstrukcja ze względu na amortyzowany widelec z przodu.

Sram DualDrive. Nic dodać nic ująć - kontynuacja koncepcji połączenia 3 biegowej piasty z przerzutką planetarną i tradycyjnego wielotrybu. Teraz w wersji na 8 i 9 przełożeń. A wszystko pod kontrola w jednej manetce.

Sram ma także coś dla "leniuchów" - układ ze wspomaganiem elektrycznym zintegrowany w wieeeelkiej piaście tylnego koła
Tutaj przykład twórczości rodzimych konstruktorów. 
A na koniec coś dla fanów zaawansowanej techniki - 14 biegowa piasta planetarna. Marzenie wielu posiadaczy rowerów poziomych (oczywiście nie tylko) ze względu na możliwość zmiany przełożenia w czasie postoju.